banner zblizenia2016

Warsztaty muzyczne | Ayelet Ori Benita i Katarzyna Kadłubowska | 10.09.2017 | Nowa Synagoga

Women Voice and Beat Kasia i AyeletUWAGA: Obowiązują zapisy od 01.09.2017 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prosimy o informację czy posiadają Państwo swój instrument.

WARSZTATY BĘBNÓW OBRĘCZOWYCH I ŚPIEWU Z AYELET ORI BENITĄ i KASIĄ KADŁUBOWSKĄ
Kasia Kadłubowska i Ayelet Ori Benita, proponują holistyczny proces kreacji, łączący śpiew z grą na bębnach. Poszukują własnej wypowiedzi w kreowaniu dialogu między melodią bębnów a rytmem głosu.  Kreacje muzyczne Benity inspirowane są przede wszystkim tradycyjną północnoafrykańską muzyką żydowską oraz klasycznymi motywami arabskimi. Poszukuje również inspiracji muzycznej w kulturze turecko-perskiej, a silnie kobiecy rytm dodaje jej kreacji unikalnego smaku.  Kasia Kadłubowska jest  perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesną i eksperymentalną. Z bogatym doświadczeniem jako muzyk i pedagog sięga zarówno do elementarnych środków oraz źródeł rytmicznej świadomości, jak i do innowacyjnych, awangardowych zasobów.
Warsztaty mają na celu uwolnienie potencjału który tkwi w dwóch najbardziej archaicznych elementach ekspresji muzycznej: głosie i rytmie. Uczestnicy kursu będą zgłębiać tajniki połączenia śpiewu z akompaniamentem rytmicznym inspirowanym rytmami orientu, oraz podstawowych technik gry na bębnie obręczowym.
Warsztaty skierowane zarówno do amatorów pragnących zapoznać się ze światem muzycznej ekspresji jak i profesjonalistów szukających nowych inspiracji. Do warsztatów zachęcamy nie tylko wokalistów i perkusistów!!
 
Zapraszamy do Nowej Synagogi na godz. 10:00. Czas trwania warsztatów ok. 3 h.

 

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logoswolnosckultury