banner zblizenia2016

Najlepsze przyjaciółki | Anat Gov | PREMIERA Próba czytana | 08.09.2017 | Galeria Wnętrz

UWAGA: Tylko dla widzów powyżej 16 roku życia!!!
„Będziemy takimi staruszkami dziwaczkami, co zawsze wszędzie chodzą razem i trzymają się za rękę, żeby nie upaść. Będziemy jak taka tajemna sekta, która ma swój własny język, którego nikt nie może zrozumieć, do której nikt z zewnątrz nie może dołączyć. I wszyscy będą wiedzieć, że ta przyjaźń jest ponad wszystkim, ponad facetami, ponad dziećmi, ponad wnukami i ponad narkotykami...”.

 

Najlepsze przyjaciółki” („Chawerot hachi towot”) Anat Gov, w tłumaczeniu Agnieszki Olek.

Po ogromnym sukcesie spektaklu „Boże Mój”, zrealizowanego w ramach IV edycji Festiwalu ZBLIŻENIA, Marek Brand sięga po kolejny tekst Anat Gov. Tym razem będzie to czytanie dramatu „Najlepsze przyjaciółki” (polska premiera czytana). Wzruszający, ciepły, a zarazem zaprawiony nutką goryczy tekst o kobiecej przyjaźni. Anat Gov skonstruowała tutaj fabułę i akcję wokół spotkania Sophie, Lelli i Tircy jako 40-latek oraz tych samych bohaterek jako młodych kobiet.

Wszystkie trzy przeglądają się w swoich młodych i starszych wersjach jak w lustrach, co jest katalizatorem zabawnych sytuacji. Najlepsze przyjaciółki wzruszają, śmieszą, mówią coś mądrego o nas samych, a zarazem są znakomitym materiałem dla aktorek. Sztuka cieszy się dużym powodzeniem w izraelskich teatrach. Jej prapremiera odbyła się na scenie Cameri w 1999 roku, a w 2013 powstała nowa wersja spektaklu.

Zapraszamy do Strefy Inspiracji w Galerii Wnętrz na godz. 19:00.

 

Organizator

fundacja zblizenia logo www 


Projekt został dofinansowany ze środków

gdansk logos


Partnerzy

   Gato logo  Citymeble  LOGOGMINY  Karta do kultury biellogo oskar czarne    esplndidos znak RGB L


Patroni medialni