Jareach/klezmerka wieczorową porą | Maja Miro Wiśniewska i goście | 14.09.2018 | Galeria Wnętrz City Meble

jareach Start: 21:00 | Wstęp wolny!

 

Zapraszamy na autorski koncert muzyczny Maji Miro Wiśniewskiej z towarzyszeniem gości: Mateusza Lipińskiego i Daniela Sobiesiaka - inspirowany tradycyjną muzyką żydowską. Jareach (ירח) Księżyc zgodnie z tradycją został stworzony czwartego dnia tworzenia świata, jako światło mniejsze, by rządziło nocą. Zainspirowani fazami księżyca, zapraszamy na delikatny i poetycki koncert na dobrą noc, osnuty wokół tradycyjnych tematów muzyki klezmerskiej. W tradycji żydowskiej zjawisko faz księżycowych – jego pomniejszania się, a następnie powiększania – uznaje się za symbol wygnania, a następnie wyzwolenia i odrodzenia.

Symbol ten możemy także odnieść do wielu zjawisk w naszych osobistych historiach.

Przed Państwem wystąpią:
Maja Miro-Wiśniewska
Flecistka specjalizująca się w instrumentach historycznych, improwizatorka. Autorka projektów intermedialnych, sytuujących flet barokowy w różnych kontekstach współczesnych. Wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku, współzałożycielka zespołu instrumentów historycznych SILVA RERUM arte. Organizuje autorski festiwal CAPPELLA ANGELICA w Bazylice Mariackiej. Kompozytorka muzyki do spektakli teatralnych

Mateusz Lipiński
Pianista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. Jako muzyk spędził wiele lat w Londynie. Współpracował m.in. przy produkcji filmu o architekturze królewskiego Pałacu Buckingham. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu z utworami fortepianowymi swojego autorstwa.

Daniel "DanielS" Sobiesiak
wiolonczelista i kompozytor. Poszukując nowych brzmień, wykorzystuje w swoich utworach multiefekty i przetworniki gitarowe. Na wiolonczeli, instrumencie, który kojarzy się głównie z wykonawstwem muzyki poważnej, dokonuje fuzji współczesnych stylów i gatunków. Współpracuje z grupami, grającymi rock, rock progresywny, ambient aż po post metal.

 


Drukuj   E-mail