Anashim | Sekretny ogród | 10.09.2016

MIN IMG 0084 www"Anashim" - to po hebrajsku „ludzie”. ANASHIM to ludzie muzyki i teatru. Spotkanie grupy przyjaciół, czerpiących inspiracje z muzyki etnicznej, jazzu, sztuki scenicznej zaowocowało stworzeniem koncertu „Sekretny ogród”, jednocześnie dając im bodziec do zagłębienia się w niezwykle bogatą i różnorodną kulturę żydowską.


Zespół odwołuje się do bogactwa rozmaitych nurtów muzyki żydowskiej - w ich odczuciu - tej najpiękniejszej, najbardziej inspirującej...
Mówią o sobie: "Równie ważne jest dla nas opowiadanie historii zawartych w tekstach. Każda z pieśni to osobna opowieść ze swoją atmosferą i emocją opowiedziana naszym językiem muzycznym i literackim." Teksty w większości zostały przetłumaczone z hebrajskiego, jidysz i ladino, by podkreślić nie tylko wartość muzyczną, ale również literacką utworów.

Zespół jest laureatem wyróżnienia na konkursie Radiowej Dwójki NOWA TRADYCJA 2014, w 2015 roku wydał premierowy album "Sekretny ogród", gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych  m.in. w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA we Wrocławiu, czy ZACHOR w Białymstoku.

ŚPIEW: MARTA GZOWSKA-SAWICKA

AKORDEON: WOJCIECH GOLEC

SKRZYPCE: KRZYSZTOF MACIEJOWSKI

KLARNET BASOWY, SAKSOFON, FLET, DJEMBE: MARCIN ŻUPAŃSKI

KONTRABAS: EUGENIUSZ KUBAT

Nowa Synagoga 10.09.2016


Drukuj   E-mail