QUASI UNA FANTASIA

QUASIFANTASIA fot Klaudyna Schubert (fot. Klaudyna Schubert)

Założony w 2010 roku Zespół Quasi Una Fantasia tworzy dwoje wielokrotnie nagradzanych artystów - Bożena Boba-Dyga (głos) i Maciej Zimka (akordeon).  Wzajemne przenikanie i współdziałanie dwóch indywidualnych osobowości twórczych kreuje ich wspólny muzyczny przekaz, odcinając się tym samym od stereotypu śpiewak i akompaniator. W głównym obszarze zainteresowań muzyków znajduje się piosenka artystyczna oraz muzyka współczesna, zespół sięga także po utwory muzyki klasycznej. Quasi Una Fantasia tworzy autorską muzykę opracowując teksty polskich poetów.

Zespół występuje w Polsce i za granicą w ramach koncertów oraz festiwali, takich jak m.in. Cracovia Sacra, Małopolska Wielu Kultur w Zatorze, Noc Muzeów, Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Audio Art Festiwal, Międzynarodowego Święta Tarasa Szewczenki w Kijowie, Siewierodoniecku i Starobielsku (Ukraina) czy Festiwalu J w Tarnopolu. Zespół Quasi Una Fantasia wystąpił również w Stanach Zjednoczonych, grając koncerty dla Polonii amerykańskiej. W grudniu 2017 roku zespół wystąpił z trasą koncertową w Izraelu. 

BOŻENA _ artystka intermedialna – wokalistka, kompozytorka, poetka, artystka wizualna i konserwatorka dzieł sztuki, rodzinnie pochodzi z Krakowa i w nim mieszka, magister sztuki, absolwentka ASP w Krakowie i Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier, Stypendystka Tempus Programme, DAAD i Stypendium Twórczego
Miasta Krakowa. Nagrodzona m.in. odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej, Złotym krzyżem zasługi. Zaangażowana społecznie, stworzyła Fundację Art
Forum. Kocha podróże.

 MACIEJ _ akordeonista, kompozytor i animator kultury.  W 2013 r. ukończył z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w 2016 r. obronił doktorat. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów instrumentalnych i kompozytorskich, m.in.: Akkordeonwettbwerb Klingenthal (Niemcy) oraz Citta di Castelfidardo (Włochy). Koncertuje solo i w obsadach kameralnych w Polsce i na świecie. Interesuje się sztuką kulinarną.


Drukuj   E-mail