Sylwetki

Antoni Wojnar

Wojnar small

Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, aranżer, autor piosenek.
Ukończył Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie perkusji jazzowej oraz w klasie kompozycji. W 2017 r. zdobył nagrodę dla najlepszego młodego, polskiego kompozytora podczas międzynarodowego Festiwalu Transatlantyk.
W latach 2017-2021 pracował z laureatem Oscara, Janem A.P. Kaczmarkiem, orkiestrując i aranżując muzykę do takich filmów jak m.in. „Dolina Bogów” w reż. L. Majewskiego, „Paul, Apostle of Christ” w reż. A. Hyatt’a, „I’ll Find You” w reż. M. Coolidge, „Śmierć Zygielbojma” w reż. R. Brylskiego, a także do Rapsodii Śląskiej skomponowanej z okazji 100-lecia Powstania Śląskiego.
Skomponował muzykę do wielu filmów fabularnych m.in. do filmu „Miłość na pierwszą stronę” w reż. M. Sadowskiej, „Czas na pogodę” w reż. J. Raginisa-Królikiewicza, do takich filmów dokumentalnych jak m.in. „Wojna Domowa” w reż. A. Zalewskiego oraz serialu dokumentalnego „Powrót Pisarzy” w reż. A. Biedrzyckiego, do spektakli telewizyjnych m.in. „Cena Władzy” w reż. A. Biedrzyckiego oraz „Król Edyp” w reż. J. Raginisa-Królikiewicza za którą w 2022 r. otrzymał Grand Prix za muzykę podczas Festiwalu Dwa Teatry w Zamościu. Skomponował również muzykę do wielu spotów telewizyjnych m.in. dla Biedronki oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Obecnie komponuje muzykę do serialu pt. “Dewajtis” w reż. Filipa Zylbera, którego premiera odbędzie się jesienią w Telewizji Polskiej.
Jako autor piosenek współpracuje z popularnym zespołem „Kwiat Jabłoni”, dla którego skomponował piosenki takie jak m.in. „Kometa”, „Idzie Zima” oraz „Za siódmą chmurą”.
W grudniu 2018 r. nakładem prestiżowego wydawnictwa DUX ukazała się debiutancka płyta Antoniego Wojnar, która zebrała pozytywne recenzje w kraju i za granicą. Antoni Wojnar komponuje także utwory autonomiczne. Do tej pory odbyły się dwie premiery jego kompozycji - Suity skomponowanej na zamówienie Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie w 2018 r. oraz utworu napisanego na zamówienie wydawnictwa DUX. W lutym 2020 r. odbyła kolejna prapremiera kompozycji Antoniego zamówionej przez wybitnego polskiego akordeonistę, Pawła A. Nowaka.

https://open.spotify.com/track/2cnzUXwuB7CRDbSPBBc8H1