Sylwetki

Karolina Arczewska

zdjęcie Karoliny Arczewskiej

Wokalistka, pedagog, aktorka scen muzycznych. Absolwentka specjalności musical w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W dzieciństwie związana z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie na deskach Teatru Junior wykonywała partie solowe w licznych koncertach oraz spektaklach muzycznych. Zadebiutowała w roli Strażniczki w spektaklu Kasia z Heilbronnu w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W latach 2014-2017 występowała na scenie Teatru na Plaży w Sopocie w spektaklach i koncertach reżyserowanych przez Piotra Kosewskiego: Balladyna 68’, Medea, moja sympatia, Ząb zupa dąb, Jutro będzie lepiej – rewia, Seans spirytystyczny z Jeremim Przyborą, Panna Tutli-Putli, Gołoledź,Brel – Młynarski, Z Królestwa Wszechwanny. Można było zobaczyć ją również na scenach Teatru Muzycznego w Łodzi: Sen nocy (nie)letniej, Teatru Wybrzeże: Czyż nie dobija się koni?!, Centrum Kultury w Gdyni: O miłości... absolutnie wszystko. W 2018 roku współpracowała z niemieckim teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt. Jest wokalistką kilku trójmiejskich projektów aktorskich i muzycznych – Ta mała piła dziś, Kapelusz w tunelu, Tribute to Maanam, Anda Kitchmann Combo.

W 2019 roku rozpoczęła koncertowanie z repertuarem duetu twórców Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, współpracując m.in. z Fundacją Wasowscy. Wystąpiła w programie muzyczno-kabaretowym Na pierwszy znak w reżyserii Marka Branda w Mandel Cultural Centre w Tel Aviwie. W 2020 roku pojawiła się na scenie GAK Plama w Gdańsku jako Ewa, w dramacie Nic nas tu nie trzyma autorstwa Marka Branda. Od końca 2019 r. zajmuje się również koordynacją i produkcją festiwali, przeglądów teatralnych, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych na terenie Gdańska. Od 2020 roku pracuje na stanowisku asystentki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku nauczając śpiewu musicalowego.


Swoją przyszłość wiąże ze sceną muzyczną, piosenką literacką oraz przybliżaniem sylwetek zapomnianych twórców polskiej piosenki.